„Академик” /Пд/ шокира „Рилски спортист” в Самоков, тръгна си с аванс от 12 т. за Купата

„Рилски спортист” допусна домакинска загуба с 86:98 от „Академик Бултекс 99” в първи полуфинален двубой от турнира за Купата на България, състоял се снощи в „Арена Самоков”.
Още в началото гостите показаха зъби и си осигуриха преднина. Пловдивчани продължиха да диктуват темпото и през втората част, за да се оттеглят с преднина от 12 точки на полувремето. Със силна серия в края на третия период състезателите на „Рилски” намалиха пасива си на едва 2 т. Това обаче не стъписа „Академик”. Гостите доиграха мача със самочувствие и си осигуриха комфортен аванс от 12 пункта.
Шестима баскетболисти на домакините записаха двуцифрен точков актив – Дерек Райт, Димитър Маринчешки, Травис Тейлър, Йордан Бозов, Шелдън Джетър и Еван Равънел.
Отлично включване за гостите пък направи бившият капитан на „Рилски” Александър Груев, реализирал 12 т. Самоковецът Станислав Ваклинов се отчете с 3 пункта, а другият наш съгражданин Адриян Секулов получи едва две минути игрово време.
Втората среща ще се състои в събота, 17 февруари, от 18 ч. в пловдивската зала „Сила”.
„Рилски спортист”: Райт 16, Тейлър 13, Джетър 11, Георгиев 6, Маринов 3 /Маринчешки 14, Бозов 13, Равънел 10, Иванов, Франсис/.