Други, Новини, Спорт

Анита Гаврилова и Надя Паунова с триумф на международен турнир

Състезателките на клуба по спортна аеробика „Самоков” Анита Гаврилова и Надя Паунова спечелиха златни медали от 8-я международен турнир за купа „Пловдив”, състоял се от 20 до 22 октомври. Нашите момичета изиграха перфектно съчетание заедно с пловдивчанката Стефани Атанасова и триумфираха в категорията на тройките при жените. След българския състав се наредиха тройките на Великобритания и Египет.
Припомняме, че Анита, Надя и Стефани се представиха успешно и на европейското първенство в Италия през септември, когато завършиха на 11-о място, в златната среда, като само една десета в оценката им ги лиши от участие във финалите.
Сегашната надпревара в Пловдив бе част от календара на Международната федерация по гимнастика. В спортната проява участваха рекордните над 400 състезатели от 15 държави.