Борба, Новини, Спорт

Антония Димитрова и Христо Димов с медали от държавното първенство по борба за мъже и жени

Два медала спечелиха състезателите на клуб „Рилски спортист” от държавното първенство по борба за мъже и жени, състояло се на 29 и 30 май във Враца.
Христо Димов се окичи с бронзов медал при 87-килограмовите класици в конкуренцията на още 13 състезатели. Пети в същата категория стана Румен Балабанов, а след него се нареди Борислав Василев.
Треньорът Леонид Христов също участва в шампионата, като стигна до престижното пето място при 97-килограмовите борци, където титлата грабна световният вицешампион Кирил Милов. Росен Бакрачев също влезе в първата десетка в категория до 67 кг.
Вторият бронзов медал за нашия клуб бе дело на Антония Димитрова, завършила трета при дамите до 72 кг. Четвърти места записаха Мария Тандова /68 кг/ и Цветина-Зита Стоичкова /62/, а пети завършиха Гергана Велинова /55/ и Ивета Цонева /50/.
Златният медал в категория до 53 кг пък спечели бившата състезателка на „Рилски спортист” Сезен Белберова.