„Балкан” нанесе първа загуба на „Рилски спортист” за сезона

„Рилски спортист” загуби за сефте в Националната баскетболна лига през сезона – 83:85 при гостуването си на „Балкан” в Ботевград на 26 октомври.
Самоковци показаха точен мерник в началото на срещата и набързо дръпнаха с двуцифрена преднина. Домакините все пак съумяха да намалят пасива си и на почивката изоставаха само с 4 точки. В третата част те обърнаха резултата в своя полза и на свой ред натрупаха солидна преднина. Гостите обаче не развяха бялото знаме и на няколко пъти бяха близо до нов обрат, какъвто в крайна сметка не настъпи.
Общо 9 играчи на „Балкан” записаха по 7 и повече точки, а най-много от тях – 18, имаше Дейшон Найт.
Друг американец – Ксавиер Джонсън, пък бе лидерът на „Рилски” в този мач с 19 пункта и 8 борби. Капитанът Йордан Бозов се отчете с 11 т., а по 10 добавиха Брендън Браун и Йонас Зохоре Бергстет.
„Р. спортист”: Джонсън 19, Браун 10, Бергстет 10, Желев 6, Васов 5 /Бозов 11, Хаджирусев 9, Кесар 7, Георгиев 6, Михайлов/.
В петък, 1 ноември, възпитаниците на треньора Людмил Хаджисотиров приемат „Черно море” в двубой от 5-ия кръг на първенството. Началният час на мача е 18.