Баскетболистите на “Рилски спортист” с първа загуба от “Балкан” през сезона

“Балкан” /Ботевград/ победи като домакин с 91:80 “Рилски спортист” на 16 март и така постигна първа победа през сезона срещу съперник от топ 4 на Националната баскетболна лига.
Ботевградчани заслужиха успеха с изключително силно първо полувреме, което приключи при 51:31 в полза на “зелено-белите”. Домакините дори дръпнаха с 27 точки в началото на третата част, но все пак самоковци успяха да стопят половината от пасива си в края и да направят загубата си по-почетна.
Центърът Малик Диме бе най-резултатен за гостите с 21 точки, дошли от общо 13 точни хвърляния към коша от 14 опита. Плеймейкърът Евгени Хаджирусев имаше 12 точни изстрела от 14 опита и завърши с 18 точки. Юджийн Харис и Златин Георгиев пък добавиха по 15 и 13 точки.
“Рилски спортист”: Харис 15, Георгиев 13, Дженкинс 6, Маринчешки 2, Маринов 2 /Диме 21, Хаджирусев 18, Гуджино 3, Васов/.
Трето поредно гостуване предстои за “Рилски спортист” на 23 март от 19 ч., когато възпитаниците на Людмил Хаджисотиров ще се изправят в Стара Загора срещу местния “Берое”.