Без Бозов е трудно: “Рилски” падна от “Академик” /Пд/ у дома и сдаде второто място

Пловдивският “Академик Бултекс 99” измъкна много важна победа със 78:74 при гостуването си на “Рилски спортист” на 24 март.
Мачът започна равностойно като играта вървеше кош за кош. Силни изяви на Еван Равънел във втория период обаче позволиха на домакините да дръпнат с 10 т. на полувремето. След паузата пловдивчани излязоха сякаш преобразени и още в третата част изравниха резултата при 58:58. Гостите продължиха да играят по-концентрирано и в последните 10 мин. и заслужено се поздравиха с крайния успех в мача.
Отсъствието на оперирания капитан на “Рилски” Йордан Бозов определено си личеше в тази среща. Дерек Райт за пореден път се вложи максимално в двубоя и бе най-резултатен за домакините с 18 т. и 9 асистенции. Не така обаче стояха нещата с другите ни гардове. Играта на Мартин Маринов не спореше и той записа едва 6 т., а освен това напусна за 5 лични нарушения. За 5 мин. на паркета пък Дарин Иванов отправи 3 неточни хвърляния. От останалите играчи на добро ниво бяха Шелдън Джетър и Златин Георгиев, отбелязали съответно 13 и 12 т.
Никола Маравич от “Академик” имаше основен принос за обрата след като наниза общо 25 т., като вкара 2/3 от тях в третата част. Бившите състезатели на “Рилски” Александър Груев и Станислав Ваклинов пък реализираха съответно 12 и 4 т.
Това бе седма среща между двата тима през сезона. Пловдивчани записаха трета победа и се изравниха със своя съперник на третото място в класирането. Загубата коства на нашите момчета втарата позиция, която вече се заема от “Левски Лукойл”.
“Рилски спортист”: Райт 18, Джетър 13, Георгиев 12, Тейлър 7, Маринов 6 /Маринчешки 9, Равънел 7, Васов 2, Иванов/.
В следващия кръг самоковци гостуват на аутсайдера “Спартак” в Плевен на 31 март, събота, от 18 ч.