Зимни спортове, Новини, Спорт

Биатлонистът Деян Разложки с 22-о място с щафетата на България на световното първенство

Самоковският биатлонист Деян Разложки участва в световното първенство за юноши и младежи, състояло се от 26 януари до 3 февруари в Осръбле, Словакия.
Състезателят на клуб „Боровец” допусна девет грешни от произведените 20 изстрела на рубежа в индивидуалната дисциплина на 12.5 км и логично това се отрази на класирането му – 91-о място от 107 участници. Световен шампион стана швейцарецът Никлас Хартвег.
По-късно Разложки и неговите колеги Благой Тодев и Васил Зашев оформиха българското трио в щафетата на 3 х 7.5 км. Тук нашето момче бе на последния трети пост и се отплати за гласуваното му доверие, като се справи с мишените с помощта на общо 5 допълнителни патрона, но не въртя наказателна обиколка. Това позволи на националите да завършат на 22-о място в подреждането от стартиралите 26 отбора. Победители станаха германците, които изпревариха щафетите на Словения и Италия.