Бихме “Чепинец” и запазихме третото място

ФК „Рилски спортист” постигна важна победа по пътя към третото място в Югозападната „В” група. Нашите надиграха на 16 май на ст. “Искър” коравия тим на „Чепинец” /Велинград/ с 2:0 и по този начин все още са с точка пред четвъртия – „Оборище”, наложил се в същия ден над „Хебър” с категоричното 8:0.
Попаденията за нашите отбеляза щатният голмайстор Кирил Александров в 15-ата и 73-ата минута. С тези два гола общият му актив набъбна на 27 парчета. Чудото продължава да бъде едноличен лидер в голмайсторската листа на групата.
Гостите от Велинград влязоха по-добре в мача и в 7-ата мин. нацелиха горната греда на вратаря ни Венци Зографски от фаул. От този момент нашите взеха инициативата и не я изпуснаха до края. В 15-ата мин. лявото крило Калоян Кирилов пусна чудесно извеждащо подаване за К. Александров, който с плътен удар от воле матира стража на гостите – 1:0.
Последваха силни минути за домакините, които обаче не се възползваха от положенията си. Първо Чудото даде задължаващ пас на Янко Ангелов, но силният удар на полузащитника на метри от вратата бе избит късметлийски от голлинията от полеви играч на „Чепинец”. Малко по-късно и Кирил Михайлов пропусна да се разпише, останал очи в очи с противниковия вратар след невероятен пас на Васко Киров.
През втората част отново Александров завърши успешно хубава акция на „Рилецо”.
Добра новина бе завръщането като титуляр на лекувалия дълго време жълтеница опитен халф Никола Бойчев. Той влезе като резерва в миналия кръг срещу „Марек”, но все още не бе напълно готов за повече игра. За разлика от него, участие срещу „Чепинец” не взеха Виктор Колев /наказан/, Иван Гемеджиев /контузен/, Ивайло Захариев и Николай Чавдаров.
В неделя, на 20 май, от 18 ч. тимът ни гостува на „Струмска слава” /Радомир/ в двубой от 36-ия кръг на първенството. В първия дял на шампионата радомирци отнесоха четири безответни гола в Самоков.