Бихме 2:0 „Левски” /ЕП/ в Костенец

Стадион "Димитър Лекин" в Хаджидимово

„Рилски спортист” започна с победа пролетния полусезон в Югозападната „В” група. Нашите надиграха с 2:0 „Левски” /Елин Пелин/ и запазиха четвъртата си позиция в класирането. Тимът ни вече нареди 11 мача без загуба, а вратарят Николай Чавдаров увеличи на 610 минути серията си без допуснат гол.
Срещата се игра навръх 8 март на стадиона в Костенец, тъй като ст. „Искър” продължава да не е годен за игра.
Резултатът откри голмайсторът на тима ни Кирил Александров в 36-ата минута. Чудото бе точен от дузпа, свирена за игра с ръка на противников състезател. Това бе 19-о попадение за тарана, който продължава да води листата на стрелците.
Голът на успокоението падна минута преди края, когато младокът Петър Лобутов с прецизен шут изненада стража на гостите и сложи точка на спора.
Двубоят в 8-хилядното градче бе проследен на живо от около стотина зрители, които аплодираха старанието на футболистите от двата отбора.
Следващото изпитание за самоковци е на 11 март, в неделя, когато гостуват на „Места” в Хаджидимово. Първата среща – през есента в Самоков, завърши с класически успех за нашите – 3:0.

14. Витоша /ДД/—17:33—16
15. Миньор /БД/—-19:39—16