Борба, Новини, Спорт

Борците Кирил Маданчев, Божидар Лазаров и Николай Зеленков – с медали от държавното

Три медала спечелиха децата на „Рилски спортист” от държавното първенство по класическа борба, състояло се на 25 и 26 март в Сливен.
Най-добре се представиха състезателите на клуба в категория до 35 кг, където Кирил Маданчев и Божидар Лазаров завършиха втори и трети в конкуренцията на още 18 борци. Николай Зеленков също се окичи с бронзов медал при 53-килограмовите, където участваха общо 24 души. В репешажите за третото място на тепиха излязоха и Луко Стефанов /32 кг/, Ангел Кьосев /59 кг/ и Иван Яръмов /73 кг/, които в крайна сметка станаха пети в своите категории.
В републиканския шампионат участваха общо 217 деца от 33 клуба от цялата страна.