Борба, Новини, Спорт

Борците на “Рилски спортист” с 14 медала от 3 турнира в София, Пловдив и Перник

Младите състезатели на „Рилски спортист” спечелиха 14 медала от турнирите в София, Пловдив и Перник в събота и неделя, на 12 и 13 октомври.
Най-добре се представиха малчуганите в подготвителните групи, които участваха на турнира под егидата на проф. Петър Киров в столицата. Водените от треньорите Петър Панев и Христо Димов таланти не оставиха съмнение в добрата си подготовка и до един се качиха на подиума. Шампионска титла завоюва Петър Бандров, сребърни отличия заслужиха Александър Борисов, Иван Банков, Кирил Кудев, Павел Кирилов и Яко Стефанов, а с бронзови медали се окичиха Валентин Ангелов и Васил Машов.
Още двама самоковци стъпиха на почетната стълбичка на турнира за купа „Пловдив”. Георги Кръстев спечели сребро при децата до 42 кг, а Кристиян Александров стана трети при 30-килограмовите. Ангел Кьосев и Андон Стефанов пък завършиха пети в своите групи при децата и момчетата. Водач на спортната ни делегация във втория по големина български град бе световният шампион по борба за ветерани Николай Кашинов.
Нови четири медала донесоха борците на „Рилски” от международния турнир за купа „Иво Ангелов” в Перник. Радослав Кърнолски спечели преборванията при момчетата до 38 кг и затвърди впечатленията, че е един от водещите състезатели на тима. Пети в своите групи при момчетата пък се наредиха Добрин Даркев и Радослав Александров.
Децата на клуба имаха още по-добър успех от своите батковци в Перник и стигнаха до три отличия. Георги Илиев и Ерик Дачански извоюваха съответно сребърен и бронзов медал в категория до 42 кг, където Кирил Маданчев зае петото място. Луко Стефанов пък се нареди втори при 32-килограмовите и зарадва наставника си Леонид Христов.