Зимни спортове, Новини, Спорт

Боян Софин участва в световното първенство по ски ориентиране в Питео, Швеция

Самоковецът Боян Софин бе включен в националния отбор на България за световното първенство по ски ориентиране, състояло се от 20 до 24 март в Питео, Швеция. Състезателят на столичния клуб „НСА-Сивен” заслужи повиквателната с представянето си на републиканския шампионат през февруари, когато спечели четири медала.
Нашият съгражданин завърши на 37-о място в спринта на 4.35 км, зае 39-а позиция в дългата дистанция на 22.5 км и даде 44-о време в средната дистанция на 11 км. Най-добре от родните участници се представи световният шампион отпреди 2 г. Станимир Беломъжев, който на два пъти влезе в топ 10. Честта на България защитаваха още Мартин Пенчев и Николай Димитров, които заедно с Беломъжев заеха 7-о място в щафетата от 14 състава.
В надпреварата участваха над 60 ориентировачи от 20 държави. Най-добре в далечния север се представиха руснаците, следвани от домакините от Швеция и съседите от Норвегия.
Това бе и последният старт по ски ориентиране за сезона.