Други, Новини, Спорт

Боян Софин участва с екипа на България на европейското първенство по ски ориентиране

Самоковецът Боян Софин постигна един от най-големите успехи в досегашната си състезателна дейност в ориентирането. Седмица след като стана републикански вицешампион по ски ориентиране в дългата дистанция и бронзов медалист в средната, Софин бе включен в националния отбор за европейското първенство, състояло се от 3 до 8 февруари в местността Куртово край Велинград. Студентът в НСА влезе в топ 50 в спринта и в дългата дистанция от над 60 участници, но имаше малшанса да счупи щека и не завърши средната дистанция. В смесената индивидуална щафета пък Боян и съотборничката му Илияна Илиева завършиха на 21-о място от 25 отбора. Утрешната щафета при мъжете и жените пък ще сложи край на шампионата на Стария континент.
Световният шампион в средната дистанция Станимир Беломъжев даде нови поводи за гордост на страната ни с двете си отличия – сребърно в дългата дистанция и бронзово в средната.
Очаквано най-добре се представиха ориентировачите от северните страни – Русия, Швеция, Финландия, Норвегия и др.