Зимни спортове, Новини, Спорт

Българската щафета с Краси Анев влезе в топ 10 на световното първенство по биатлон

Щафетата на България се класира на престижното девето място в старта на 16 март на 4 х 7.5 км на световното първенство по биатлон в Йостерсунд, Швеция. Нашите момчета използваха само 9 допълнителни патрона, за да повалят общо 40-те мишени и така повториха представянето си отпреди 2 години, когато също бяха девети в Хохфилцен, Австрия.
Красимир Анев на първи пост даде добро начало на родния състав. Той нацели 10-те мишени с 11 патрона и предаде на 21 секунди зад временния водач Матвей Елисеев от Русия. Антон Синапов и Димитър Герджиков на втори и трети пост се справиха с мишените с помощта на три допълнителни изстрела и преди последния пост България заемаше 12-ото място. Световният вицешампион Владимир Илиев обаче успя да изведе българския състав до място в топ 10 и след използвани само два допълнителни патрона завърши на 9-о място с изоставане от 2.04 мин. от първенците от Норвегия /Ларс Хелге Биркеланд, Ветле Кристиансен, Тарей Бьо, Йоханес Бьо/. Втори завърши квартетът на Германия /Ерик Лесер, Роман Реес, Арнд Пайфер, Бенедикт Дол/, а бронзовите медали отидоха при руснаците Матвей Елисеев, Никита Поршнев, Дмитри Малишко, Александър Логинов. Пред България завършиха още отборите на Чехия, Словения, Франция, Швеция и Австрия, а зад нашите момчета останаха Беларус, Швейцария, Украйна, Италия, САЩ и още 12 отбора.