Вероника Джикова и Ивана Николова изведоха “Славия” до бронзовите медали за Купата

„Славия” победи „Локомотив” /Стара Загора/ със 78:44 на 15 февруари в столичната зала „Универсиада” и спечели бронзовите медали от турнира за Купата на България.
В основата на успеха за софиянки бяха две самоковки – Вероника Джикова и Ивана Николова. Николова стана най-резултатната баскетболистка на паркета с 26 точки, към които добави 5 борби, 4 асистенции и 3 отнети топки. Джикова пък бе най-полезна за бронзовите медали на тима си с впечатляващ трипъл-дабъл от 20 пункта, 13 борби и 11 асистенции.
За тима от Стара Загора бившата състезателка на „Рилски спортист” Преслава Колева завърши с 6 т.
Бронзовите медали са първите отличия за тима на Силвия Пеева от надпреварата от 2004 г. насам. Като цяло обаче „Славия” е легендарен баскетболен тим – десеткратен носител на Купата, като има във витрината си и 15 републикански титли.