Други, Зимни спортове, Новини, Спорт

Веселин Цинзов стана трикратен държавен първенец, порой от медали за „Рилски скиор”

Отлично се представиха учениците от СУ „Никола Велчев” и състезатели на клуб „Рилски скиор” на държавното лятно първенство по ски бягане с ролкови кънки, състояло се от 22 до 24 септември край Юндола и Белмекен. Нашите бегачи завоюваха 12 медала от трите старта в отделните дисциплини – 5 златни, 2 сребърни и 5 бронзови.
Двукратен шампион при юношите до 18 г. стана Божидар Димитров, който записа и едно 5-о място. Абсолютно еднакви резултати – две златни отличия и едно 5-о място, постигна и друг кадър на самоковския клуб – Марио Матиканов /момчета до 14 г./. Александър Огнянов грабна златото в първия ден, а след това пък на два пъти стана вицешампион на България. Дани Чолаков също стъпи на почетната стълбичка с двете си 3-и времена при момчетата до 12 г. Бронзова медалистка при 14-годишните стана Лилия Зетова. В подножието на върха при дамите до 16 г. пък остана Илияна Цветкова, дала веднъж 4-о и два пъти 5-и времена.
Най-бързият българин в ски бягането през последните години – самоковецът Веселин Цинзов, който се състезава за столичния тим „Александър логистик”, стана по безапелационен начин трикратен шампион на България. Много добре при мъжете се представи и Симеон Огнянов от „Рилски скиор”, окичил се с два бронзови медала в отделните дисциплини.
Големият руски спортист Александър Завялов – трикратен олимпийски медалист и световен шампион от 80-те години на миналия век, награди наши спортисти. Треньори в самоковския клуб са Лиляна Кръстева и Елена Дойнова.
Градът ни ще бъде домакин на следващия кръг състезания от календара на Българската федерация по ски. На 1 октомври, неделя, на ролбана в двора на Спортното училище ще се състои надпреварата за купа „Самоков” в дисциплината спринт. Техническата конференция е насрочена за 10.30 ч., а квалификациите започват половин час по-късно.