Атлетика, Новини, Спорт

Вивиан Кръстева – вицешампион при жените с личен рекорд

На държавното първенство по лека атлетика за жени и мъже, състояло се на 1 и 2 февруари в зала „Асикс Арена“ в София, отново отлично се представи състезателката на клуб „Рилски атлет“ Вивиан Кръстева. На скок дължина тя се класира втора и завоюва сребърния медал. Постижението й от 5,70 м е неин личен рекорд, като през този сезон тя на два пъти си подобрява резултата. Успехът дойде при последния шести опит, но и в останалите опити Вивиан показа сигурност и стабилност.
Шампионската титла завоюва състезателката от Пловдив Милена Миткова, която скочи 6,50 м – също неин личен рекорд и 13-и резултат в Европа за сезона. Трета се класира Виктория Йорданова от Костенец с резултат 5,56 м.
С постижението си от 5,70 м Вивиан Кръстева покри международния норматив и ще участва в Балканският шампионат по лека атлетика за юноши и девойки старша възраст /под 20 години/, който ще се състои на 9 февруари в Турция /Истанбул/.
При мъжете пък на държавното първенство на 3000 м Димчо Мицов се класира на призовото 5-о място с резултат 9,11 мин.