„Вихрен” нанесе първа загуба на футболния „Рилски спортист”

Лидерът в Югозападната Трета лига „Вихрен” /Сандански/ разгроми с 4:0 „Рилски спортист” на своя стадион на 17 август и така нанесе първо поражение на самоковци през сезона. За санданчани пък това бе трета поредна победа и те продължават да водят в класирането с пълен актив от 9 точки и голова разлика 7:0.
Домакините решиха изхода от мача още през първата част, когато Методи Костов вкара два гола, а един добави Милен Златков. Крайният резултат бе оформен след почивката, когато се разписа Иван Лазаров. Гостите пък така и не успяха да пробият отбранителния вал на „Вихрен”, където се подвизават бившите национали Иван Иванов и Даниел Златков.
Любопитното в случая е, че и миналогодишния двубой между двата тима в Сандански завърши със същия резултат – 4:0 в полза на домакините.
В следващия кръг „Рилски” е домакин на „Банско” на 24 август, събота, от 18 ч.