Вторият отбор на “Рилски” надигра ЦСКА със 76:63 за първи успех в “А” група

Дебютен успех в първенството на Западната “А” група постигна вторият отбор на “Рилски спортист”. Възпитаниците на Борислав Трифонов надиграха със 76:63 ЦСКА в мач от междинния четвърти кръг, състоял се вчера, 1 ноември, в “Арена Самоков”.
Домакините извадиха картите на масата още в началото, когато поведоха с 13:0. До края на полувремето обаче “червените” също осъществиха силна серия и намалиха пасива си на само 3 т. при 28:25. Нашите играха много стабилно през второто полувреме и отново дръпнаха с двуцифрена разлика. Накрая те показаха здрави нерви и заслужено се поздравиха с успеха.
Отличен двубой за “Рилски” изигра капитанът Мирослав Васов, който бе много близо до “трипъл-дабъл” с 25 т., 12 борби и 8 асистенции. Николай Гелов също бе на висота с 11 т. и 9 борби. Кристиян Колев добави 13 пункта. Младият гард Адриан Белишки пък отбеляза първите си точки – и то 9, в “А” група.
В следващия кръг “Рилски 2” гостува на “Видабаскет”. Мачът във Видин е насрочен за неделя, 5 ноември, от 17 ч.
“Рилски спортист 2”: Васов 25, Колев 13, Гелов 11, Георгиев 7, Стефанов 7 /Белишки 9, Боянов 4, Стоянов, Копаранов, Николов/.