Борба, Новини, Спорт

Второ място за борците на „Рилски спортист” на държавното първенство за момчета в Перник

Младите надежди на „Рилски спортист” спечелиха четири медала и купа за второ място в комплексното класиране на държавното първенство по класическа борба за момчета, състояло се от 3 до 5 юни в Перник.
12-те ни участници натрупаха общо 107 точки, като повече от тях събра единствено врачанският „Ботев” /126/. Третото място със 103 пункта зае „Изобор” /Плевен/, а зад самоковския клуб останаха и още 27 тима.
Най-добре се представиха борците ни в категория до 62 кг, където Добрин Даркев и Любомир Сусанин заеха второ и трето място в конкуренция с още 20 състезатели. Радослав Кърнолски се окичи с бронзов медал при 41-килограмовите, където петото място си поделиха съотборниците му в „Рилски” Кирил Солункин и Петър Христов. Също трети и пети в кат. до 48 кг станаха Радослав Александров и Андон Стефанов. Петьо Клашнов пък бе четвърти в кат. до 38 кг.