Зимни спортове, Новини, Спорт

Георги Петров и щафетата на клуб „Боровец” с бронзови медали от държавното по биатлон

Два бронзови медала спечелиха състезателите на клуб „Боровец” от държавното първенство по биатлон за момчета и момичета старша възраст и юноши и девойки младша възраст, състояло се от 26 февруари до 2 март на писта „Бистрица” в Боровец.
Георги Петров завоюва единственото индивидуално отличие за наш състезател, като завърши трети в спринта при момчетата до 14 г. Неговите съотборници в ръководения от Мирослав Кенанов клуб Деян Разложки, Доброслав Борисов и Павел Змияров също грабнаха бронза в щафетата при юношите до 16 г.
Здравко Тенев от „Рилски спортист” пък завърши на четвърто място в спринта при юношите до 16 г. „Това е добър резултат за него, тъй като стреля за първи път от положение прав, а и от тази година се състезава в по-горната възрастова група”, заяви за „Приятел” наставничката Вася Йорданова.
За пореден път писта „Бистрица” предложи отлични условия за биатлон, но мъгливото и ветровито време в някои дни изигра лоша шега на част от биатлонистите.
Следващото състезание ще бъде в края на март, като все още не е уточнен домакин на проявата измежду Белмекен и Банско.