Дамите на „Рилски” загубиха от „Славия” и почти сигурно ще играят във втората седмица

„Славия” нанесе съкрушителен удар по амбициите на женския „Рилски спортист”. „Белите” надвиха със 76:56 „Рилски” в Самоков на 8 януари и взеха комфортен аванс в първия квалификационен двубой за допълване на Първата четворка на „А” група. Далеч по-опитните състезателки на гостите поведоха още в началото на мача и на всички в залата бе ясно, че едва ли ще изпуснат преднината си. Самоковки се опитаха да намалят изоставането си в третия период, но със солидна последна четвърт столичанки дадоха силна заявка за участие в топ 4.
Единствено Наталия Славчева от състава на домакините записа двуцифрен актив на сметката си, отбелязвайки 10 т. Валентина Клисарска и Ангелина Милева добавиха съответно 9 и 7 пункта.
Над всички на паркета бе черната перла в състава на „Славия” Естер Мичева, реализирала 24 т.
Реваншът в зала „Универсиада” в София е насрочен за четвъртък, 11 януари, от 18 ч.
„Рилски спортист”: Славчева 10, Милева 7, Радойкова 4, Хр. Николова 3, Колева 2 /Клисарска 9, Ив. Николова 6, Пенкова 6, Живачка 6, Н. Николова 3/.