Два турнира приключиха

“Гаднярите”

Завърши успешно футболният турнир, организиран на модерното игрище с електрическо осветление в двора на Спортното училище.
Победител стана съставът на “Гаднярите”, спечелил през лятото и първия шампионат на самоковската футболна лига. Приятна изненада бе “Искър” /Злокучане/, завоювал второто място. Трети се класира тимът на “Бригада” – спечелил през пролетта първия турнир на това игрище. На призовата четвърта позиция остана отборът на “Точните”.
На финала на 14 октомври “Гаднярите” се наложиха над “Искър” с 10:1, а в двубоя за третото място “Бригада” надделя над “Точните” с 9:1.
Класиралите се на първо и второ място отбори получиха парични награди, а третият състав – екипи.
Голмайстор на турнира стана Димитър Борисов /”Искър”/, а за най-добър вратар бе обявен неговият съотборник Васил Зашев. С приза “Най-полезен играч” пък бе отличен Владимир Димитров /”Бригада”/.
Наградите връчиха заместник-кметовете Радослав Стойчев и Васил Сайменов и общинската съветничка Силвия Стойчева.
Повечето срещи преминаха много оспорвано, а два от мачовете се решиха дори след изпълнение на дузпи. Някои от двубоите се играха на електрическо осветление.
Успоредно с този турнир се състоя и турнир за деца, родени през 1999-2004 г., превърнал се в истински спортен празник за малчуганите. За първите три отбора имаше купи, а за всеки състав – медали и топки.
Голмайстор стана Петър Войнов, а за най-перспективни играчи бяха обявени Георги Смрикаров, Теодор Тотев и Любомир Николов.