Борба, Новини, Спорт

Девет златни медала за борците на „Рилски спортист” от купа „Самоков”

Изключително представяне на борците на домакинския клуб „Рилски спортист” беляза турнира по борба класически стил за кадети и юноши за купа „Самоков”, състоял се на 10 ноември в залата на СУ „Никола Велчев”. Нашите състезатели, които са възпитаници на треньорите Димитър Магаев, Леонид Христов и Петър Панев, завоюваха общо 9 златни, един сребърен и три бронзови медала. Титли при кадетите спечелиха Георги Попов /кат. до 48 кг/, Петър Горняшки /71/ и Здравко Ников /80/. „Рилски” излъчи цели шестима първенци при юношите – Божидар Вергилов /55/, Калоян Попов /72/, Денис Кукушев /77/, Христо Димов /82/, Борислав Василев /87/ и Мартин Кирилов /97/. Втори при 72-килограмовите завърши Мартин Гертинов, а Росен Бакрачев /67/, Красимир Дормушев /67/ и Станимир Тодоров /72/ грабнаха бронзови отличия.
Най-големият приз от надпреварата – „Купа „Самоков”, отиде съответно при Здравко Ников и националът Борислав Василев. Купи за най-техничен състезател при кадетите и юношите взеха съответно П. Горняшки и К. Попов, а Хр. Димов стана най-резултатен състезател при юношите.
В турнира участваха общо 158 състезатели от 23 клуба от цялата страна.