Зимни спортове, Новини, Спорт

Ева Вукадинова с престижно второ място и сребърен медал от купа „Бороспорт”

Състезателката на клуб „Боровец” Ева Вукадинова записа най-предното си класиране през сезона. Едва 16-годишната скиорка завърши на второ място в женския слалом за купа „Бороспорт”, състоял се по-рано днес на писта „Попангелов” в най-стария ни зимен курорт. Ева се движи много стабилно между колчетата в най-техничната алпийска дисциплина и с общо време от двата манша 1:50.26 мин. грабна среброто.
Най-бърза по трасето бе босненката Елведина Музаферия, а призовата тройка затвори Йелена Вуичич от Черна гора.
Самоковката Силвия Маджарска, която се състезава за клуб „Чамкория”, също направи добър слалом и завърши на пето място.
При мъжете Антон Томов започна колебливо, но със силно второ спускане успя да навакса до известна степен изоставането си и зае седмото място с общо време 1:49.12 мин. Съотборникът му в клуб „Боровец” Георги Околски се движеше добре по пистата до средата на втория манш, когато загуби равновесие и отпадна от състезанието.
Мъжката надпревара бе спечелена от Йоанис Антониу от Гърция, следван от родния национал Камен Златков и Тормис Лаине от Естония.
Утре, отново на писта „Попангелов”, от 8.30 ч. сутринта започва вторият слалом за купа „Бороспорт”.