Борба, Новини, Спорт

Жените на „Рилски спортист” – № 2 в България, титли за Кашинова и Белберова

Нова радост за самоковци донесе женското направление на клуба по борба „Рилски спортист”. Нашите пораснали момичета завоюваха шест медала – по два златни, сребърни и бронзови, и завършиха на второ място на държавния лично-отборен шампионат в Сливен /16-18 юни/.
Шампионки в Града под Сините камъни станаха Сезен Белберова в категория до 55 кг и Александрина Кашинова в категория до 58 кг. Финалните схватки загубиха европейската шампионка Биляна Дудова /кат. до 60 кг/ и Боряна Борисова /кат. до 75 кг/. С бронза при 53- и 63-килограмовите се поздравиха Диана Съртлиска и Йоана Маринкова. В подножието на върха пък останаха петите Алберта Спасова, Мариела Танева и Анна Спасова.
„Рилски спортист” събра общо 66 точки за генералното класиране и бе изпреварен единствено от „Левски” /74 пункта/.