Жените на “Рилски” с втори успех – биха драматично “Асеновец” у дома

“Рилски спортист” победи изключително трудно “Асеновец” с 68:65 на 25 ноември в “Арена Самоков”, като постигна втора победа в женското направление на Източната “А” група.
Самоковки започнаха мача в отлично темпо и след първите десет минути водеха с 24:12. В този момент домакините свалиха гарда и сякаш си помислиха, че гостите от Асеновград сами ще се победят. Те обаче натиснаха педала и постепенно започнаха да топят аванса на “Рилски”. Седем минути преди края “Асеновец” се добра до равенство – 53:53.
Истинската драма обаче тепърва предстоеше. “Бяло-сините” пак взеха малка преднина, но допуснаха обрат за 62:63. В този момент с лидерската роля се нагърби направилата страхотен мач Клаудия Пенкова. Дребничкият гард първо проби през центъра, за да даде преднина на своя тим, а след това на два пъти не сгреши и от наказателната линия за крайното 68:65.
Именно 163-сантиметровата бивша състезателка на “Балкан” бе номер 1 на паркета в “Арена Самоков”. 19-годишната баскетболистка завърши двубоя с “трипъл-дабъл” от 25 т., 10 борби и 11 откраднати топки! Така, въпреки седемте й грешки, Пенкова оформи коефициент на полезно действие 31. Ангелина Милева добави 9 пункта за успеха на “Рилски”, а съотборничките й Моника-Лъки Радойкова и Преслава Колева записаха по 8 т.
В следващия кръг, в опит да запази 100-процентовия си домакински актив, “Рилски” приема в събота, 2 декември, от 17 ч. “Берое” /Стара Загора/.
“Рилски спортист”: Пенкова 25, Милева 9, Радойкова 8, Колева 8, Живачка 7 /Н. Николова 5, Славчева 4, Ив. Николова 2, Клисарска, Хр. Николова, Кючукова/.