Калоян Георгиев – трети за купа „Пловдив”

Шестима представители на самоковския клуб по ориентиране „Соколец” се пуснаха в борба за купа „Пловдив”. В средната дистанция на втория ден от проявата – неделя, 1 октомври, нашите участници имаха възможността да се насладят на вековните букови гори в района на хижа „Здравец” в Родопите.
От името на самоковската група Христо Манов сподели за „Приятел” отличните си впечатления от маршрутите и от новите карти, подготвени от друг самоковец – Петър Доганов, защитил наскоро и дисертация по ориентиране в НСА „Васил Левски”. Гъстата мъгла не спря устрема на ориентировачите на „Соколец”, но неучастието в спринтовата дистанция в първия ден не им позволи да се борят за медалите в крайното класиране.
Все пак в неделя Калоян Георгиев даде трето време при 14-годишните, където шести остана Христо Николов. Четвърти в своите възрастови категории при дамите завършиха Лиляна Радева и Даниела Жаркова, а при мъжете над 35 г. Петър Бранков и Христо Манов заеха съответно 6-а и 7-а позиция.