Други, Зимни спортове, Новини, Спорт

Краси Анев с бронзов медал от световното първенство по летен биатлон!

Топ биатлонистът на България Красимир Анев запази отличната си форма от миналия зимен сезон и успя да я пренесе в стартовете от световното първенство по летен биатлон в Чайковски, Русия. Самоковецът завърши трети в преследването на 12.5 км и си осигури бронзов медал от планетарния форум в последния ден от неговото провеждане.
Краси завърши пети във вчерашния спринт на 10 км и днес стартира с изоставане от 30 сек. от победителя Владимир Чепелин от Беларус. Анев обаче проведе отлично състезание и повали последователно 15-те мишени в първите си три престоя на рубежа, преди да направи две грешки в последната си стрелба. Въпреки това Краси стигна до място на почетната стълбичка край Кама – една от най-големите реки в европейската част на Русия.
Световен шампион в преследването стана Алексей Волков. Руснакът бе втори в спринта, но днес повали 19 от 20-те мишени и заслужено стигна до златото. Втори се нареди сънародникът му Антон Шипулин, стартирал от шестата позиция.