Краси Анев 6-и на Евро 2012 в Словакия

Самоковският ас в биатлона Красимир Анев финишира шести в преследването на 12,5 км на европейското първенство по биатлон в словашкия зимен център Осръбле.
Краси направи две грешки в четирите си стрелби и записа време 32:55.3 мин., като навакса осем места в сравнение със спринта преди това. Почетният гражданин на Самоков за 2007 г. стартира от 14-а позиция и остана на 1:07.3 мин. след победителя Алексей Волков от Русия. Класата на биатлониста признаха и местните журналисти, които следят всеки миг от надпреварата.
Добре в Словакия се представиха и останалите български състезатели. Владимир Илиев финишира 14-и, Мартин Богданов остана 29-и, а Мирослав Кенанов даде 34-о време.
Подгласници на Волков на почетната стълбичка станаха украинецът Сергей Семьонов и германецът Даниел Бьом.