Зимни спортове, Новини, Спорт

Краси Анев – 7-и в старт за Световната купа!

Красимир Анев

Най-добрият български биатлонист Красимир Анев постигна исторически успех, заемайки 7-о място в преследването на 12,5 км в старта от надпреварата за Световната купа в Антхолц-Антерселва /Италия/. 26-годишният самоковец не допусна нито една грешка в стрелбата и пресече финалната линия с време 31:38.7 мин.
С това той подобри най-доброто класиране в кариерата си, което бе 8-о място в Йостерзунд /Швеция/ преди 2 години.
Анев дори имаше възможност да стигне до още по-предно място, тъй като след последната стрелба вървеше втори и бе пред легендата Оле Ейнар Бьорндален /Норвегия/. Почетният гражданин на Самоков все пак може да се похвали, че остави зад себе си суперзвездата на френския биатлон Мартен Фуркад, заел 9-ата позиция с 4 грешки.
24 часа по-рано пък Краси избухна с 9-о място в спринта на 10 км, поваляйки отново всички мишени.
“Мислех, че мога да стигна до петото място, но в края просто силите ме напуснаха. Все пак съм щастлив от постигнатото, успехът не е случаен”, заяви Анев.
Другият българин в надпреварата – Владимир Илиев, също защити името си. Владо завърши 15-и, като бе безгрешен на огневия рубеж.
Победата грабна Симон Шемп от Германия, който записа време от 31:20.6 мин. с 2 грешки в стрелбата.
В генералното класиране за Световната купа Краси Анев е 47-и с актив от 75 точки, Илиев пък е 59-и с 40 т.
Това бе и последното индивидуално състезание за Световната купа преди олимпийските игри в Сочи на 7 февруари.