“Лукойл Академик” се оказа голяма хапка за “Рилски спортист”

“Рилски спортист” не успя да се противопостави на шампионите от “Лукойл Академик” и загуби домакинството си със 76:93.
Благодарение на Травис Тейлър домакините се държаха сравнително близо до своя противник през първата част. Мартин Маринов вкара важни тройки до почивката, но кош със сирената на Павлин Иванов увеличи аванса на “Лукойл” при 57:45.
Състезателите на тима от Правец продължиха да имат отличен мерник в последните два периода и не позволиха на “Рилски” да се върне в мача.
Дерек Райт отбеляза 17 т. за домакините, Травис Тейлър добави 14 пункта, а Йордан Бозов завърши с 10 т.
Днешната загуба прекъсна серията от пет поредни успеха за възпитаниците на Людмил Хаджисотиров в Националната баскетболна лига.
В следващия кръг самоковци гостуват на възродения тим на “Черно море” във Варна в събота, 23 декември, от 18 ч. Преди това обаче – във вторник, 19 декември, от 18 ч. “Рилски” е домакин на косовския “Башкими” за Балканската лига.
“Рилски спортис”: Райт 17, Тейлър 14, Бозов 10, Джетър 4, Георгиев 4 /Равънел 9, Маринов 9, Франсис 6, Маринчешки 3, Иванов, Васов/.