Младежите на “Рилски” докоснаха победата, но не издържаха в края срещу “Видабаскет”

Изключително близко до първата си победа във втората шестица на “А” група бе вторият състав на “Рилски спортист”. Самоковци отстъпиха днес с минималното 80:82 при домакинството си на “Видабаскет” и останаха на дъното в класирането с четири поредни загуби. Гостите пък се изкачиха на трета позиция във временното класиране с два успеха и едно поражение.
Младите състезатели на “Рилски” започнаха доста нервно мача, а и лидерът на тима Мирослав Васов излезе от игра в тези минути, за да получи медицинска помощ. Всичко това се отрази на резултата – видинчани дръпнаха с двуцифрен аванс още в първите минути. Силна серия от 7:0 върна домакините в мача и в края на първата част изоставането им бе приемливо – 16:20. Възпитаниците на Борислав Трифонов започнаха постепенно да играят по-агресивно в защита. Това обаче имаше и негативен ефект, тъй като Виктор Глухаров и Кристиян Колев натрупаха по 5 лични нарушения и пропуснаха решителните мигове на двубоя. Все пак с тройка на Васов “Рилски 2” поведе при 74:73. Последва донякъде обясним смут сред неопитните ни момчета, които “изпуснаха питомното” и накрая така и не успяха да “догонят дивото”.
Миро Васов отново бе двигателят на отбора с внушитгелните 31 т. Юношеският национал Васил Попов изигра най-добрия си мач в мъжкия баскетбол и реализира 14 т. Кристиян Колев пък добави 13 пункта. Калоян Стоянов също постигна рекорден личен резултат. 18-годишният състезател завърши с “дабъл-дабъл” от 13 асистенции и 10 борби.
В следващия кръг “Рилски 2” отново е домакин – този път на втория отбор на “Балкан”. Мачът е насрочен за неделя, 18 февруари, от 17 ч.
“Рилски спортист 2”: Васов 31, Колев 13, Белишки 8, Боянов 5, Стоянов 1 /Попов 14, Глухаров 4, Стефанов 2, Глухаров 2/.