Младежите на „Рилски” изиграха най-силния си мач в „А” група и разгромиха „Шампион 2006”

Вторият отбор на „Рилски спортист” изигра най-силния си мач от началото на сезона в „А” група и разгроми с 96:51 гостите от „Шампион 2006” на 10 март. Това бе първа победа за самоковския състав в четвъртия двубой между двата тима през последните месеци.
Възпитаниците на Борислав Трифонов излязоха пределно мотивирани срещу столичния тим и спечелиха категорично първите две части с 27:14 и 27:12. Последва равностоен трети период /17:16/ и безапелационна последна част – 25:9.
Това бе най-изразителната победа от началото на кампанията за нашите момчета, които за първи път от доста време насам натрупаха и три поредни победи. Очевидно усърдната работа на треньорския щаб и желанието за развитие на младите състезатели води до качествено израстване на отбора.
Доказателство за това е високата успеваемост от 57 процента в общата стрелба, включително и впечатляващите 50 процента от зоната за три точки. Отлично в това направление се представи юношеският национал Васил Попов, който наниза 6 тройки в коша на столичани от 10 опита. Васко затвърди възходящата линия на представянето си и за 32 минути на паркета записа 27 точки, 5 асистенции и 4 отнети топки.
Младежкият национал Мирослав Васов, който натрупа доста опит и с мъжката гарнитура на тима, също бе на висота с дабъл-дабъл от 19 пункта и 13 борби, към които добави и 7 асистенции. Центърът Николай Гелов бе почти безпогрешен в хвърлянията си към коша и се отчете с 16 точки и 8 борби, а Калоян Стоянов и Боян Боянов добавиха по 10 точки за успеха на самоковския отбор.
Мачът ще се запомни и с дебюта в мъжкия баскетбол на юношата на тима Николай Цинцарски, който дори започна в титулярната петица. Навършилият на 9 март 17 години състезател даде едно завършващо подаване, но сякаш прегоря и бързо натрупа 4 лични нарушения.
„Рилски спортист 2”: Попов 27, Васов 19, Гелов 16, Стоянов 10, Цинцарски /Боянов 10, Илиев 7, Георгиев 4, Д. Стефанов 2, Смилкин 1, Милушев/.
Благодарение на победата си младежите на „Рилски” се затвърдиха на второ място във Втората четворка на „А” група с баланс от 3 победи и 1 загуба. В следващия кръг самоковци гостуват на „Видабаскет” във Видин на 17 март, неделя, от 17 ч.