Младежите на “Рилски спортист” изпуснаха „Славия”

„Славия” победи като домакин „Рилски спортист 2” със 74:67 на 23 февруари в пряк сблъсък за третото място в „А” група.
Двубоят в столичната зала „Триадица” премина през куп обрати, а победителят бе решен едва в последните минути. „Белите” започнаха напористо, но още до почивката самоковци обърнаха резултата в своя полза и след 20 минути игра имаха преднина от 4 точки при 40:36. Нашите момчета задържаха аванса си и в третата част, но се пропукаха в края и се разминаха с престижна победа в София.
В отсъствието на Мирослав Васов като лидер на отбора се прояви Васил Попов. Юношеският национал нямаше ден в стрелбата отдалеч, но въпреки това завърши с дабъл-дабъл от 17 т. и 12 борби. Центърът Боян Боянов добави 12 пункта, а с по 10 т. се отчетоха Адриан Белишки и Христо Бъчков.
„Р. спортист 2”: Попов 17, Боянов 12, Адирков 9, Илиев 3, Стоянов /Белишки 10, Бъчков 10, Поддубченко 2, Смилкин 2, Русинов 2/.
В следващия кръг самоковци гостуват на „Чавдар” в Троян на 1 март.