Младежите на “Рилски спортист” сразиха „Видабаскет”

Вторият отбор на „Рилски спортист” записа трета поредна победа в „А” група – 90:62 над „Видабаскет” на 9 февруари в „Арена Самоков”.
Домакините се възползваха по най-добрия начин от липсата на ключови състезатели в тима на видинчани и още от самото начало на срещата наложиха своята воля. Възпитаниците на треньора Борислав Трифонов завършиха полувремето с преднина от 13 точки, а зашеметяваща трета четвърт /31:11/ сложи окончателно край на интригата в двубоя.
Изключителен мач за „Рилски” изигра Мирослав Васов, който бе точен при всичките си 13 хвърляния към коша – 8/8 за две точки, 2/2 от далечно разстояние и 3/3 от фаул линията. Така юношата на тима завърши с 25 пункта и 7 борби за едва 17 минути на паркета. Борислав Николов добави 13 т., а всички останали негови съотборници също допринесоха с точков актив за успеха на своя тим.
„Р. спортист 2”: Васов 25, Николов 13, Стоянов 9, Попов 5, Боянов /Смилкин 9, Белишки 8, Илиев 8, Георгиев 6, Русинов 4, Цинцарски 3/.
Въпреки паузата в Националната баскетболна лига, самоковските привърженици на играта с оранжевата топка ще могат да се насладят на два мача през следващата седмица. Тогава младежите ни ще приемат лидера в класирането на „А” група „Шумен”, като по подобие на първата фаза на шампионата двата тима ще изиграят два мача – в събота, 16 февруари, от 17 ч., и ден по-късно – в неделя, от 15 ч.