Младежите паднаха във Видин

Снимка: Vidabasket

Вторият отбор на „Рилски спортист” загуби с 93:99 гостуването си на „Видабаскет” във Видин на 15 декември.
Домакините започнаха ударно и още през първата част натрупаха двуцифрена преднина, която умело задържаха до почивката. В третия период нашите осъществиха силна серия и изравниха резултата. Паритетът на светлинното табло обаче не се задържа дълго – видинчани наново изковаха ценна преднина, която им бе достатъчна, за да се поздравят с първа победа в своята зала „Фестивална” от началото на сезона.
Алън Куршумов и Мартин Миндалски нанизаха по 27 точки за успеха на „Видабаскет”.
Мирослав Васов завърши с дабъл-дабъл от 20 точки и 10 борби за „Рилски”. Новият юношески национал Борислав Николов изигра поредния си силен двубой през кампанията, като след влизането си в игра от резервната скамейка записа 17 т., към които добави 7 аститенции и 5 борби. Калоян Стоянов и Адриан Белишки пък се отчетоха съответно с 13 и 12 пункта.
Това бе и последната среща за възпитаниците на треньора Борислав Трифонов за годината. Младите ни състезатели ще подновят участието си във второто ниво на баскетбола с домакинство на „Славия” на 12 януари, неделя.