Младежите с крушение в Троян

Първа загуба в „А” група /второто ниво на родния баскетбол/ записа дублиращият състав на „Рилски спортист”. Възпитаниците на Даниел Клечков стъпиха накриво в Троян в неделя, 30 октомври, като паднаха с разгромното 68:103 на далеч по-опитния тим на „Чавдар”.
Началото на срещата не предвещаваше подобно развитие, самоковци дори имаха преднина след първите 10 минути – 24:27. Домакините обаче затегнаха защитата и още до полувремето натрупаха огромен аванс от 18 точки за огледалното 53:35. След паузата те продължиха с концентрираната си игра и нанесоха тежка загуба на младежкия ни тим.
Гардът Адриян Секулов изигра добър мач, като реализира 25 т. и хвана 8 борби, а Цветомир Акимов, Даниел Христов и Мирослав Васов добавиха съответно 13, 12 и 10 пункта.
В следващия кръг нашите момчета гостуват на възобновилия мъжкото направление в баскетбола клуб ЦСКА. Двубоят в столичната зала „Румен Пейчев” е насрочен за 6 ноември, неделя, от 16 ч.
„Рилски спортист”: Секулов 25, Акимов 13, Христов 12, Васов 10, Златков 2 /Божилов 4, Манов 2, Владов, Георгиев, Стоянов, Гелов, Колев/.