Младежите с първа победа във Втората четворка на „А” група след 85:77 над „Видабаскет”

Вторият отбор на баскетболния „Рилски спортист” победи с 85:77 „Видабаскет” при домакинството си на 10 февруари и постигна първа победа във Втората четворка на „А” група при втория си опит.
Двубоят премина през редица обрати след почивката, но в крайна сметка самоковци спечелиха трети пореден двубой срещу видинчани през сезона. Домакините дръпнаха с 20 точки преднина след едва 10 минути игра при 32:12 и сякаш си помислиха, че ще постигнат лесен успех. Не така мислеха обаче гостите от Северозападна България, които постепенно започнаха да топят пасива си. Така те си възвърнаха изгубената в началните минути на срещата увереност и след края на третата част резултатът вече бе равен – 58:58. „Видабаскет” продължи с напористите си действия и в средата на последния период поведе с 4 точки. Тогава младите самоковци се посъбудиха и на свой ред казаха последната си дума – нов обрат и нова победа за Самоков в спора с Видин с 85:77.
206-сантиметровият център Николай Гелов изигра най-силния си мач през сезона и оформи коефициент на полезно действие 30 вследствие на дабъл-дабъл от 18 точки и 11 борби. Васил Попов също направи дабъл-дабъл от 17 пункта и 10 борби. Много близо до дабъл-дабъл остана и Георги Адирков, който записа най-добрите си постижения през сезона – 16 точки и 9 асистенции. Пламен Стефанов добави 12 точки за успеха на домакините, а с 10 завърши Боян Илиев. „Рилски спортист 2”: Гелов 18, Попов 17, Адирков 16, Илиев 10, Стоянов 3 /Пл. Стефанов 12, Георгиев 7, Милушев 2, Боянов, Белишки, Николов/.
В следващия кръг възпитаниците на Борислав Трифонов са домакини на тима на „Шумен” на 25 февруари, понеделник, от 17 ч.