Момичетата вдигнаха купата

Шампионките ликуват, преди миг те са се окичили със златните медали

БК “Рилски спортист” е новият шампион на България за момичета до 14 години! Домакинът на републиканските финали срази в епична битка на 3 юли “Асеновец 2005” с 37:34 и триумфира в надпреварата.
Това е втори комплект медали за женската част на клуба ни за сезона, след като 12-годишните момичета също станаха шампионки.
Мачът в “Арена Самоков” бе изключително вълнуващ, но и много нервен. В първите 10 минути равновесието на площадката бе пълно, като гостенките от Асеновград все пак взеха точка преднина – 10:9. Силна втора четвърт обаче преобърна нещата и самоковки се оттеглиха на почивката с аванс от 4 пункта – 19:15.
След антракта домакините продължиха да доминират и поддържаха преднина от 5-6 точки, а в последния период, след силни изяви на Росица Мирчева, нашите стигнаха до двуцифрен аванс – 33:23. Мощен щурм на асеновградчанки в края обаче едва не доведе до шок присъстващите в залата 300 запалянковци. 14 секунди преди сирената, при резултат 37:31, Габриела Гецова вкара кош с фаул и приближи “Асеновец” на 3 точки от съперника. В последната си атака момичетата на Красимира Банова не се ориентираха правилно и съдиите отсъдиха спорна топка. Гостенките обаче не успяха да доведат двубоя до продължение, тъй като имаха на разположение по-малко от 3 секунди.
“Чувството да спечелим пред нашата публика е върховно! Поздравявам момичетата, те изиграха мача тактически много правилно и смятам, че това ни донесе победата. Тази титла е специална, защото идва след 3 години суша. След 7 или 8 загубени финала на отбори, които водя, мисля, че сега трофеят идва в точния момент”, щастлива бе наставничката на победителките Красимира Банова. Легендарната баскетболистка отличи Талисия Радкова като най-прогресиращата състезателка сред своите, въпреки че момичето тренира едва от една година.
Победителките: Валентина Клисарска, Ангелина Милева, Мария Пенова, Александра Кьосева, Християна Гърлянова, Мартина Здролова, Моника-Лъки Радойкова, Росица Мирчева, Сарина Кючукова, Християна Николова, Талисия Радкова, Марияна Тодорова, Деница Димитрова.