Момичетата – шампионки, момчетата – 6-и

Снимка: Ивайло Андреев

Момичетата на БК “Рилски спортист” спечелиха шампионската титла при 12-годишните. На финала в „Арена Самоков” възпитаничките на Иван Лепичев се наложиха над „Левски” с 31:25.
Любопитното е, че това бе втора победа на младите самоковки над “сините”, в груповата фаза на надпреварата нашите също се справиха с противника /35:22/.
Във финалния двубой домакините водеха през целия мач и не оставиха съмнение кой е по-добрият състав. На полувремето резултатът бе 19:9 в полза на „Рилски”, но през третата част софиянки се стегнаха и съкратиха изоставането си до само 2 точки. В крайна сметка обаче многото грешки в нападение ги оставиха на втората позиция.
Златните медалистки пък заслужено приеха овации от почитателите си, а след това се снимаха с клубния президент инж. Петър Георгиев и треньора Лепичев.
В груповата фаза “Р. спортист” извоюва четири поредни победи – над “Берое” /92:7/, “Асеновец” /52:45/, “Левски” /35:22/ и “Черно море Одесос” /65:18/, и допусна поражение в мач без значение – от “Миньор” /46:58/. На полуфинала нашите момичета се справиха с “Монтана” – 50:46.
х х х
Момчетата в същата възрастова група заеха призовото 6-о място, като бяха изпреварени от шампиона “Доростол” /Силистра/, “Левски”, “Шампион 2006”, “БУБА Баскетбол” и “Черно море”. Зад нашите останаха “Балкан”, “Етър”, “Овергаз”, “Тунджа”, “Делфин” и “Велбъжд”.