Други, Новини, Спорт

Петър Бранков и Христо Николов триумфираха с купа „Бегун”

Три медала – два златни и един бронзов, спечелиха ориентировачите на клуб „Соколец” от стартовете за купа „Бегун” на 12 и 13 май край Стрелча.
Христо Николов стана шампион в средната дистанция при 14-годишните и завърши 3-и в спринта. Петър Бранков пък бе номер 1 на трудния маршрут в отворения клас.
Даниела Жаркова се размина с място на почетната стълбичка при жените над 35 г., записвайки 4-о и 8-о време. В същата възрастова група при мъжете Христо Манов бе 7-и и 8-и.
В състоялото се по същото време държавно първенство в елитния клас при мъжете /над 21 г./ най-добре от самоковци – 6-и в средната дистанция, се класира Петър Доганов. Брат му Георги завърши 19-и, а Боян Софин бе 11-и в спринта. Триото се състезава за „НСА-Сивен”. В шампионата участваха най-силните родни състезатели начело с Иван Сираков и Кирил Николов-Дизела.