Победа и реми в контролите, в събота приемаме дубъла на “Славия”

“Рилски спортист” ще изиграе утре, събота, 1 август, от 10 ч. последната проверка от предсезонната си подготовка. Съперник на самоковци ще бъде дублиращият отбор на “Славия”, а очакванията са старшията Петър Аджов да изпробва титулярите за първия мач от първенството срещу “Ботев” /Ихтиман/ следващата неделя.
През последната седмица възпитаниците на Петър Аджов записаха победа 4:3 над “Велбъжд” и равенство 1:1 с “Германея”. Точни срещу кюстендилци бяха Костадин Аджов на два пъти, Борислав Кралев и Васил Киров от дузпа, а срещу състава от Сапарева баня герой отново бе Аджов. 24-годишният щурмовак спаси своите от загуба в 89-ата минута, когато оползотвори мек пас на Киров, като премина двама бранители на гостите и провря топката в мрежата.
Удобни положения за домакините изпуснаха Евгени Гроздин, Никола Бойчев и Кристиян Додов, а Васко Киров пропусна дузпа в 19-ата минута.
“Предвид топлото време бе трудно да търся максимума от момчетата, но при всяко положение е по-добре да имаме мач, отколкото тренировка. Не съм доволен от играта на отбора при статичните положения, там често се пропуквахме. Явно ще трябва да наблегнем на този аспект от играта в следващите няколко дни до началото на шампионата”, анализира след спаринга с “Германея” старши треньорът Петър Аджов.
Специалистът допълни, че участие в предстоящия спаринг може да вземе Здравко Станков, който е дал дума на ръководството, че ще облече оранжевата фланелка през новия сезон. Борислав Кралев също почти сигурно ще остане в отбора, а Евгени Гроздин продължава да чака жълтата си карта от Германия, където за последно се състезаваше.