Други, Новини, Спорт

Пълен комплект медали за боксов клуб „Самоков” от държавното в Петрич

Златен, сребърен и бронзов медал спечелиха представителите на боксов клуб „Самоков” с треньор Веселин Райчев на републиканското лично-отборно първенство за момчета на 13 и 14 г. в Петрич /10-15 октомври/.
Държавен шампион в категория до 44.5 кг стана Иван Асенов. Самоковският талант победи досегашния първенец от „Локомотив” /Русе/, а на финала се разправи с Кубрат Митев от боксовата академия на Кубрат и Тервел Пулеви.
Захари Захариев стигна до среброто при 56-килограмовите. Той отстрани последователно боксьори на „Юнайтед спорт” /Пд/ и „Локомотив” /Сф/, преди да загуби финалната битка от друг състезател на столичното „Локо”.
Богомил Николов пък грабна бронзово отличие в кат. до 46 кг, където се наложи над състезател на „Ботев” /Пд/, но отстъпи на полуфинала от боксьор на „Локо” /Сф/.
Другите участници от клуб „Самоков” – Георги Борисов /кат. до 50 кг/ и Здравко Здравков /кат. до 62 кг/, дебютираха на големия форум със загуби.
Повод за гордост за града ни са още двама национални шампиони и един вицешампион, които са направили първите си стъпки в бокса под ръководството на Райчев в зала „Самоков”. Амет Митев спечели титлата при 43-килограмовите, а съотборникът му в столичния „Локомотив” Наско Дамянов взе сребърен медал в кат. до 41.5 кг. Боксиращият се за ЦСКА самоковец Георги Стоянов пък бе номер едно в тежката категория над 76 кг.