Други, Култура, Новини, Спорт

Пълната програма за тържествата по случай Празника на Самоков

15 август, сряда

Храмов празник на Митрополитската църква
. 8 ч. – тържествена света литургия
. 11 ч. – освещаване на курбана

16 август, четвъртък

. 18 ч. – киноложка изложба
. 19 ч. – фотоизложба “Самоков през обектива” с участието на самоковски професионални фотографи и любители

17 август, петък

Читалище-паметник “Отец Паисий”
. 18,30 ч. – концерт на стари градски песни
Площад “Захарий Зограф”
. 19 ч. – парад на стрийт изкуствата: скейтъри, блейдъри и байкъри; dj&beat box парти

18 август, събота

Туристическата градина
. 10 ч. – фестивал на туристическата песен “Бялата порта на Рила”
Зала ”Самоков”
. 10 ч. – Ден на отворените врати
. 17 ч. – Витрина на олимпийците
Площад “Захарий Зограф”
. 19 ч. – дефилир на държавния военен духов оркестър; концерт на духовия оркестър от Димитровград, Сърбия; концерт на ансамбъл за народни песни и танци от Димитровград, Сърбия; надигравания с участието на танцови състави към читалищата в община Самоков

19 август, неделя

Празник на Бельова черква
. 8 ч. – тържествена света литургия за свмчк Симеон Самоковски
. 11 ч. – освещаване на курбана
. 12 ч. – фолклорен концерт с участието на певческите фолклорни групи към читалищата в общината и гостуващи фолклорни групи от община Ковачевци, Пернишко
Пред Младежкия дом
. 10 ч. – турнир по тенис на маса
Стрелбището
. 10,30 ч. – турнир по стрелба
Площад “Захарий Зограф”
. 17 ч.- детски празник – рисунки на асфалт; детска работилница
. 18 ч. – конкурс “Мини Мис и Мини Мистър”
. 20 ч. – концерт на младежките състави в община Самоков

20 август, понеделник

Градска художествена галерия
. 18,30 ч. – изложба от картини на Александър Миленков
Исторически музей – Самоков
. 19,30 ч. – концерт на квартет “Амадеус”
. 20,15 ч. – концерт на цигуларя Васко Василев

21 август, вторник

Храм ”Св. Никола”
. 17,30 ч. – поклонение пред паметната плоча на Паисий Хилендарски
Площад “Захарий Зограф”
. 19 ч. – концерт на Мажоретен състав – Самоков
. 19,30 ч. – изпълнение на градски хор – Самоков
. 19,40 ч. – тържествен водосвет
. 20 ч. – церемония по изнасяне на знамената
. 20,10 ч. – приветствие на кмета
. 20,15 ч. – награждаване на спортист и отбор на годината
. 20,25 ч. – празничен концерт: първа част – “Фамилия Тоника”
. 21,30 ч. – заря
. 21,35 ч. – празничен концерт: втора част – Николай Славеев с танцова формация

Leave a Reply