Зимни спортове, Новини, Спорт

Първо състезание за купа „БороБорд Джуниър“

В Боровец на 11, 12 и 13 март се състоя първото състезание за купа „БороБорд Джуниър“. Писта „Иглика“ и „Промо Парк Бороспорт” станаха поле за изява на сноубордисти от 6- до 12-годишна възраст.
Надпреварата, открита от кмета Владимир Георгиев, бе под егидата на Общината, а организатори бяха „Бороспорт“ и „БороБорд“. Участваха всички работещи с деца клубове в страната: „Борд Райдър“, „Спорт Екстрийм“, „Мотен“, „Блейд“ и „БороБорд“. Сили премериха на слалом и слоупстайл общо 34 малки състезатели, разпределени в няколко възрастови групи.
В слоупстайла при момчетата /6-8 г./ представителите на „БороБорд” заеха първо и трето място чрез Марто Бойчев и Иван Ахтаподов. При момчетата /9-11 г./ над всички бе Лени Фенинг. Победителка при момичетата /12-13 г./ стана също представителка на „БороБорд” – Неда Пенчева. Нейният съотборник Борис Петров пък спечели надпреварата при момчетата /12-13 г./. Не само призьорите, но и всички участници получиха медали и предметни награди.
Лошото време не попречи на организаторите. Участници и фенове бяха запознати и със спецификата на този спорт, с неговата история, с българските успехи, които в последно време все повече се засилват. Прожектирано бе видео и се дадоха ценни разяснения, свързани с техниката, съдийското оценяване и др.
По време на слоупстайла малките състезатели изумиха съдиите и всички присъстващи с уменията си. Особено впечатление във фристайла пък направиха възпитаниците на „БороБорд“. Известно е, че един от тях – Симеон Митрев, преди дни финишира трети в кръг от надпреварата за Европейската купа в Сърбия.