“Рилски” би “Лукойл” при дублиращите отбори

Дубълът на “Рилски спортист” записа по-рано днес престижна победа над “Академик” /Сф/ с 81:72 в “Арена Самоков”.
Гостите, в чиито редици играят някои от най-обещаващите таланти на шампиона “Лукойл Академик” и като цяло на България, владееха инициативата през първото полувреме, но не успяха да се откъснат по-сериозно в резултата и на голямата почивка имаха предимство от едва 2 пункта.
Възпитаниците на Даниел Клечков излязоха на паркета след антракта пределно мобилизирани и концентрирани и сведоха до минимум чистите възможности за стрелба на “Академик”. Така самоковци ограничиха съперника си до само 9 т. през третия период, като същевременно успяха да натрупат двуцифрен аванс в резултата и го запазиха до финалната сирена за крайното 81:72.
Основен принос за успешното начало на календарната 2017 г. за тима имаше гардът Адриян Секулов, отбелязал 22 т. Отличен двубой и “дабъл-дабъл” от 12 пункта и 13 борби записа Николай Стоянов, а Денислав Вутев и Цветомир Акимов добавиха съответно по 14 и 12 т. Едва 18-годишната резерва Николай Гелов също се включи добре в мача, като имаше 100-процентова успеваемост при трите си хвърляния към коша.
“Рилски спортист 2”: Секулов 22, Вутев 14, Стоянов 12, Акимов 12, Христов 8 /Васов 7, Гелов 6, Бързаков/.
“Академик”: Василев 14, Минков 14, Грозев 12, Чернокожев 8, Дамянов 3 /Дудев 14, Димитров 4, Мандалски 3, Лазаров, Ненчев/.