“Рилски” загуби в Елин Пелин и ще зимува на 13-о място в Югозападната Трета лига

Футболният “Рилски спортист” загуби с 1:3 гостуването си в Елин Пелин на едноименния местен тим на 25 ноември в двубой от последния 17-и есенен кръг на Югозападната Трета лига.
През първото полувреме двата отбора си размениха по едно попадение. Домакините откриха чрез Христо Георгиев, а щатния голмайстор на “Рилски” Петко Петков възстанови равенството с 13-ия си гол за сезона. Петков и колегата му, но от халфовата линия на гостите, Божидар Шопов пропуснаха да дадат аванс на своя тим в началото на втората част. Това се оказа и повратната точка в мача, тъй като “Елин Пелин” се възползва от своите положения и вкара нови два гола за крайното 3:1.
Загубата остави “Рилски” на 13-о място с актив от 21 т., постигнати от 6 победи, 3 равенства и 8 загуби и голова разлика 27:28.

1. ЦСКА 1948 47:11 47
2. “Хебър” /Пз/ 33:11 40
3. “Вихрен” /Сан/ 36:15 37
4. “Септември” /Сим/ 28:13 31
5. “Сл. герой” /Сливн/ 25:21 26
6. “Банско” 24:19 25
7. “Пирин” /Раз/ 23:15 24
8. “Миньор” /Пк/ 21:20 24