„Рилски” загуби от „Алба Фехервар” и остана без победа в група F на „Фиба Европа къп”

Баскетболният „Рилски спортист” не успя да спре лошата си серия в турнира за Купата на ФИБА Европа, като загуби домакинството си на 14 ноември от лидера в група F „Алба Фехервар” с 83:104.
Самоковци заиграха вдъхновено в началните минути и дори поведоха с 16:2. Унгарците обаче се окопитиха и неутрализираха пасива си още до края на първата част. Обратът бе факт в началото на втория период, а до неговия край гостите вече имаха аванс от 9 точки при 51:42 в тяхна полза. Тимът от 100-хилядния Секешфехервар плетеше атрактивни и резултатни комбинации и след почивката, когато продължи да надгражда преднината си, за да се стигне до крайното 83:104.
Тони Гуджино завърши с дабъл-дабъл от 16 точки и 11 борби за домакините, а Мартин Маринов и Мирослав Васов добавиха по 13 пункта.
„Рилски спортист”: Гуджино 16, Маринов 13, Дженкинс 11, Георгиев 6, Харис 3 /Васов 13, Маринчешки 8, Едуърдс 6, Хаджирусев 5, Бозов 2/.
Загубата остави „Рилски спортист” без успех в груповата фаза на надпреварата след първите пет мача. Следващата сряда състезателите на Людмил Хаджисотиров ще пътуват до Португалия, където в сряда, 21 ноември, излизат в протоколен мач срещу „Порто”.
Преди това обаче – на 18 ноември, неделя, от 18 ч. самоковци гостуват на „Левски Лукойл” в столичната зала „Универсиада” в дербито на единствените непобедени отбори до момента в Националната баскетболна лига.