“Рилски” зарадва привържениците с разгром 5:1 над “Германея”

Голмайсторите – Тихомир Крумов, Мартин Илиев, Виктор Младенов и Петко Петков

“Рилски спортист” постигна най-изразителната си победа в тазгодишното издание на Югозападната Трета лига след като порази с 5:1 съседите от “Германея” /Сапарева баня/ на 18 ноември. Това бе и последно домакинство за тима ни през есента.
Двубоят с “Германея” започна по мечтан начин за самоковци. Нашите момчета откриха резултата в 8-ата мин. с гол отблизо на Тихомир Крумов, оползотворил чудесна заучена комбинация при изпълнението на ъглов удар. Пет минути по-късно резултатът набъбна на 2:0. Точен бе Мартин Илиев, който хлъзна с глава топката в далечния ъгъл на противниковата врата след центриране от фаул на Виктор Младенов. Това бе и всичко по-интересно за първите 45 мин. В началото на второто полувреме Младенов направи резултата класически, засичайки от воле подаване на Ангел Максимов от левия фланг на атаката. След гола домакините сякаш се поотпуснаха и позволиха на сапаревобанци да надигнат глава. Вратарят ни Марио Райчев обаче охлади първоначалните им амбиции за гол, за което дори бе поздравен от противников футболист. Гостите все пак вкараха почетно попадение в 67-ата мин. с плътен удар от средна дистанция. Тогава обаче дойде моментът на голмайстора на “Рилски” Петко Петков. Мощният таран вкара идентични голове в 79-ата и 90-ата минута за крайното 5:1, като и в двата случая надбяга и се справи със съпротивата на двама бранители на “Германея”.
В последния двубой за полусезона самоковци гостуват в следващата събота, 25 ноември, от 14 ч. на “Елин Пелин”.
“Рилски спортист”: Райчев, Крумов, Колев, Младенов, Янков, Шопов, Максимов, Захариев /74-Д. Минчев/, Илиев /51-Иванов/, Чахов /62-Б. Тодоров/, Петков.